У крихітної зірки масою трохи більше одній двадцятою сонячною виявлена планета, за розмірами зіставна із Землею, умови на якій допускають існування життя, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.
Це відкриття зробила японо-новозеландська астрономічна група MOA, створена астрономами з Нової Зеландії і Японії. Група займається пошуками випадків так званого гравітаційного мікролінзірованія. По назві цього ефекту і була названа група (Microlensing Observations in Astrophysics - MOA).
Гравітаційні лінзи з'являються, якщо на шляху світивши від зірки до спостерігача опиниться значна маса: її тяжіння відхиляє промені зірки, подібно до оптичної лінзи. В результаті замість однієї зірки може спостерігатися декілька, іноді її блиск посилюється. Випадки гравітаційного лінзірованія допомагають виявляти планети, що звертаються навколо інших зірок, оскільки в цьому випадку на кривою зміни блиску з'являються деталі, по яких можна судити про параметри супутників зірки-лінзи.
В цьому випадку астрономи виявили найменшу зірку зі всіх, про яких відомо, що вони володіють планетною системою. Її маса складає лише 6% від маси Сонця, а світить вона приблизно в мільйон разів слабкіше за наше світило. Із-за малої маси на ній не можуть йти ядерні реакції - вона належить до класу "вмираючих" зірок, так званих коричневих карликів.