Поради починаючим туристам Підготовка до походу
Ви зібралися йти в малонаселену місцевість. При цьому для власної безпеки ви повинні дотримати ряд умов:
Про ваш маршрут, місця зупинки (приблизно), термінах повернення повинні знати люди, які можуть в екстреній ситуації організувати ваш пошук і надання допомоги.
Беріть з собою в першу чергу тільки те, що справді необхідне, і потім тільки те, що може знадобитися взагалі.
Чітко визначте мету, маршрут, терміни, умови переходу. Вивчіть при нагоді карту, основні орієнтири, їх азимути, відстані. Поговоріть про особливості місцевості переходу з місцевими жителями.
Довідаєтеся про прогноз погоди на дні переходу.
Підбір одягу і взуття
Одяг підбирається по сезону. Але при цьому треба враховувати: перехід - (людина потіє), зупинки, ночівлі, відпочинок (людина остигає). Час доби - ніч, день, ранок, вечір.
Для переходу одяг повинен бути вільним і не утрудняти рухів, при цьому захищати від вітру, опадів, але не дозволяти перегріватися. Шкарпетки завжди необхідно мати декілька пар, у тому числі і теплі. Під час переходу кращого надягати шкарпетки з синтетики (махрові), оскільки бавовняні шкарпетки при намоканні здатні натирати мозолі і втрачають теплозахисні властивості. Вибір взуття залежить від пори року і маршруту. У будь-якому випадку, воно повинне бути легким, зручним (розношеним), непромокаючим і міцним. Взимку і в холодну пору року - теплим.
Можна, якщо дозволяє маса переносимого вантажу, використовувати декілька видів взуття - для переходів, непромокальна, тепла. В даний час розроблено багато зразків різного взуття для таких випадків, що володіють більшістю з необхідних властивостей.
Головний убір необхідний практично завжди. Захист від опадів, вітру, сонця, комах, може виконуватися як окремим головним убором, так і у поєднанні з капюшоном верхнього одягу.
В умовах яскравого сонця (степ, пустеля, сніг) необхідні сонцезахисні окуляри. Вони повинні бути міцними і достатньо надійно триматися.
Оскільки багато хто вважає за краще полювати в камуфлюючому одязі, майте при цьому що-небудь яскраве, оранжеве або червоне, для подачі сигналу або позначення вашого місцезнаходження в екстреній ситуації. Це може бути бандана, косинка або просто клапоть яскравої тканини, рюкзак яскравого забарвлення.
Спорядження
Для перенесення майна і запасів ретельно продумайте і підженіть під себе рюкзак (розвантажувальний жилет, сумку-ягдташ).
У вас обов'язково повинен бути ніж (у ідеалі - 2 ножі, один - ніж виживання, другий для господарських і побутових потреб), компас, сірники (бажано і спеціальні ветростойкие).
При нагоді запасіться сигнальними засобами - ракетницею із запасом зарядів, димовою шашкою. Дуже бажано мати карту району, де ви збираєтеся пересуватися. Наявність GPS значно полегшить вам орієнтування, а наявність радіостанції - зв'язок з людьми.
В деяких випадках вам може стати в нагоді 20-30 метрів капронового шнура (парашутна стропа із зусиллям на розрив 120-150 кг), оскільки він займає мало місця і має невелику масу. Не полінуєтеся взяти його з собою.
Обов'язково не забудьте про аптечку. У ній повинні знаходитися:
перев'язувальні матеріали,
антибактеріальні засоби, у тому числі і засоби для знезараження води,
анаболічні засоби,
активоване вугілля,
засоби, які вживаються при простудних захворюваннях,
спеціальні засоби, рекомендовані вам лікарем за наявності у вас яких-небудь захворювань.
При тривалому знаходженні в дорозі вам може знадобитися голка і нитки. Шматок мила, зубна щітка і паста не займуть багато місця, якщо ви йдете більш ніж на 2 дні.
http://www.nezabarom.com.ua
Переклад http://buket.ck.ua