Головна » 2010»Березень»1 » Павленко пояснив причини провалу збірної України у Ванкувері
Павленко пояснив причини провалу збірної України у Ванкувері
15:20
Розмір тексту:
Міністр спорту Юрій Павленко в інтерв'ю Газете по-киевски назвав головні причини провалу збірної України у Ванкувері, пообіцяв провести роботу над помилками і зробити висновки.
"Звичайно, результат Олімпіади для нас - не дуже. Можливо, навіть провальний. Адже справа не тільки у відсутності медалей - багато спортсменів показали далеко не найкращі свої результати. Будемо розбиратися, аналізувати протягом кількох тижнів і робити висновки. Не виключаю, що вони виявляться досить жорсткими і закінчаться кадровими змінами. Будемо і запрошувати додаткових фахівців, де це необхідно, - заявив Павленко.
Водночас міністр вважає, що його відомство зробило все можливе, щоб провалу на Олімпіаді уникнути: "Держава виконала всі свої зобов'язання. Протягом всього 4-річного циклу підготовки не було проблем з фінансуванням. Хіба що на початку 2009 року - через кризу. Але ми швидко впоралися. І всі кандидати, члени збірної провели необхідні збори, їздили на всі необхідні змагання, отримали необхідний інвентар ".
За словами Юрія Павленка, в минулому році на підготовку українських олімпійців було виділено 21 млн гривень.
Намагаючись назвати причину провалу, міністр сказав: "Перш за все, треба враховувати, що зимові види у нас традиційно не користуються популярністю. За всю історію незалежної України наші спортсмени виграли 5 медалей. З 1976 року, в складі СРСР - здається, теж п'ять, точно не більше десяти. Це свідчить про те, що навіть у ті часи мало приділялося уваги нашим базам ". Перш за все, треба враховувати, що зимові види у нас традиційно не користуються популярністю
Парируючи резонне запитання журналіста про жахливий стан інфраструктури, Павленко сказав: "Зате за останні 3-4 роки почалися ремонти, будівництво. А спортсмени отримують можливість тренуватися на кращих аренах світу. Розроблено і стратегію Олімпійської підготовки до 2020 року. У ній - пріоритетні види і регіони, які необхідно розвивати: біатлон, фігурне катання, лижний спорт, фрістайл. Пріоритет можуть отримати і інші види, якщо з'являться високі результати ".
Відповідаючи на питання, чому українські олігархи не хочуть вкладати гроші в зимові види, Павленко зауважив: "Чим менше популярні види спорту, тим менший до них інтерес приватного бізнесу. Але за останні півроку ми ретельно займалися цим питанням, були залучені позабюджетні кошти, а під час канадської Олімпіади ми досягли ще декількох домовленостей ".
"Сподіваюся, скоро в деякі види прийдуть люди, які будуть їх розвивати. Адже дійсно - держава може фінансувати спорт, але в міру. А для розвитку, запрошення висококласних фахівців потрібні спонсори", - зазначає чиновник. Адже дійсно - держава може фінансувати спорт, але в міру. А для розвитку, запрошення висококласних фахівців потрібні спонсори
За словами міністра, його відомством вже зроблені певні кроки: "Перший крок у цьому напрямі вже зроблено. Прийнято закон, який набуде чинності 1 січня 2011 року. Він зобов'язує наше міністерство розробити модель заохочення приватного бізнесу в розвитку спорту. Як саме - не можу поки що сказати, ми працюємо над варіантами. Будь-яка пільга призводить часом не до підтримки, а до зловживань. Цей момент треба добре продумати. Є й інші методи. Наприклад, у Канаді держава зменшує відсоток прибуткового податку батькам , які віддають своїх дітей у спортивну школу. Адже чемпіони народжуються в масовому спорті. Чим більше людей займається, тим вищі шанси отримати Олімпійських призерів ".
Нагадаємо, збірна України у складі 47 спортсменів на Олімпіаді так і не змогла завоювати жодної медалі, кращим досягненням вітчизняного спорту стало п'яте місце біатлоніста Андрія Дериземлі. Тим не менше, українка все ж побувала на п'єдесталі - уродженка Київської області Альона Савченко, яка нині виступає під прапором Німеччини, завоювала бронзу разом зі своїм партнером - німцем танзанійського походження Робіном Шолкови.