У Технологічному університеті міста Харбін в Китаї проходять перші в історії Олімпійські ігри серед людиноподібних роботів.
Роботи з різних країн змагаються між собою у футболі, стрибках у висоту, баскетболі, боксі і навіть у танцях і грі на барабанах. Учасники кібернетичної Олімпіади поділяються на машини на дистанційному управлінні і автономних людиноподібних роботів.
Розміри спортсменів варіюються від 20 см до півметра. Більшість роботів зібрані вручну, з простих деталей. Харбінська Олімпіада буде проходити протягом трьох днів, переможці ігор будуть оголошені в середу, 23 червня.
За даними джерела, заради цього видовища навіть найзатятіші уболівальники пропускають чергову трансляцію футбольних матчів з ПАР. Китайці такі змагання дуже люблять і намагаються не пропускати. Особливо якщо врахувати, що з кожним роком роботи не тільки швидші, вищі і сильніші, але й розумніші. Спілкуючись між собою по бездротовому зв'язку, роботи діють спільно й навіть вибудовують якусь стратегію.
"Роботи стали більше схожим на людину. І не тільки зовні, - каже студент пекінського інституту машинобудування Лі Цзяняо. – Вони здатні оцінювати обстановку, бачити перешкоди і обходити їх. Їх рухи стали більш розкутими. Наявний серйозний прогрес.
Змагання з гімнастики, як вважають організатори Олімпіади, - єдина галузь, в якій андроїди обійшли людину. Роботи без видимих зусиль виконують найскладніші вправи. Шістнадцять еластичних суглобів і десятки електричних м'язів дозволяють роботові легко виконувати асани індійської йоги.
Проте, як зазначає джерело, поєдинки на боксерському рингу, даються роботам набагато складніше, поєдинок нагадує загадковий різновид східних єдиноборств. Роботи довго зближуються, роблять хитромудрі пози. Потім один з них завдає удару, відправляючи противника в нокаут.
Чжан Хунфен, студент чанчуньського інженерного інституту, вважає, що за останні роки технологія пішла далеко вперед. "Безперервно вдосконалюється програмне забезпечення. Роботи-боксери навчилися швидше думати, поєдинки стали більш видовищними і стрімким", - говорить він.
Гірше йдуть справи в легкій атлетиці: дійти до фінішу, не впавши і не збившись зі шляху - вже досягнення, роботи ступають дуже невпевнено. На відміну від справжніх атлетів, андроїди рівні у своїх фізичних даних. І найсильнішим виявляється той, хто краще міркує і раціональніше розраховує свої сили.
Поки роботи поступаються людям за всіма статтями, але їх розробники не сумують. Вони впевнені: пройде не так багато часу, і нові розробки у робототехніці зможуть змагатися на рівних з людиною.
Нагадаємо, у минулому році в Україні вперше пройшла Національна Олімпіада з робототехніки. У ній взяли участь діти у віці від восьми до шістнадцяти років з усієї країни. За матерiалами: РБК, Вести