Старовинне прислів'я свідчить, що перша чарка горілки ударяє колом, друга - летить соколом, а з кожною наступною людина стає легкою та радісною, як пташка. Що далі робиться з цією пташкою прислів'я не оповідає :), зате ми усі бачили наслідки польотів... Саме ця стаття може допомогти вам залишитись при своєму розумі навіть на найбільших гулянках, тому читайте і занотовуйте...
Отже, основа:
За 2-3 години до тривалого гуляння випийте 50 грамів горілки.
З'їжте перед випивкою, що-небудь жирне або випийте сире яйце – жири перешкоджають всмоктуванню алкоголю.
Хороша закуска (вже само по собі це непогано), більше жирненького і кисленького, але не переїдайте!
Пийте тільки один вид спиртного. А якщо п'єте різні напої, то тільки по наростанію градусів (обертів).
Випили - сходіть прогуляйтесь. Вийдіть на вулицю, на балкончик, потанцюйте, займіться чим-небудь активним.
Під час свята перекури робіть порідше, а краще взагалі не куріть (втім, якщо ви - курець, то цього від вас можна не чекати).
Змішуючи шипучі і не шипучі напої - пам'ятаєте, що такі <кахтельчики> "коктельчики" шибануть вас набагато сильніше, оскільки, гази прискорюють проникнення алкоголю в кров.
Випити вже після свята (перед сном) - молока. Бажано пожирніше і побільше. На ніч випиваєте літр, вранці як огірочок (не зелений :)).
Російський народ не тільки винайшов горілку, він же виробив і абсолютно специфічну культуру її споживання. Вона полягає в наступному: а) горілка перед вживанням має бути обов'язково охолоджена до 8-10°с; б) як всякий благородний напій, горілку треба пити помалу, маленькими глотками, даючи їй можливість омивати всю порожнину рота. Пити горілку швидко, залпом вважається за поганий смак; в) горілку на Русі не прийнято змішувати з іншими алкогольними або безалкогольними напоями або їх компонентами (див. вище); г) горілку п'ють з горілчаних чарок місткістю не більше 50 грама; д) вживання горілки супроводиться спеціальним закусочним столом, холодні і гарячі закуски якого - неодмінний атрибут кожного гуляння. Перш за все до горілки добре підходять жирні м'ясні, мясо-мучні, гострі і рибні блюда: розварна яловичина, смажена свинина, жирні млинці, пельмені, солянка.
На жаль, в різних групах населення ці поняття серйозно спотворилися, нерівнозначно оцінюються. Суть цих змін полягає в тому, що горілка завжди залишається як обов'язковий і неодмінний компонент, а закуска значно обідняється. Все це приводить до пияцтва, до безкультурного вживання алкогольного напою. Також до закусок, з якими прийнято вживати горілку, відносяться: м'ясні закуски: свиняче сало, шинка, холодець, телятина; рибні закуски: оселедець, ікра, лососина, кета, кілька і т.д.; овочеві закуски: огірки солоні, капуста квашена, помідори солоні, баклажани фаршировані, гриби солоні і мариновані, вінегрет, картопля відварна. Під всі ці закуски горілка є ідеальним доповненням. Закуски украй важливі для оцінки справжнього значення горілки як напою. Без ситної і солоноватої закуски горілка не може розкрити всі свої властивості.
Непогано поєднуються з горілкою не тільки дорогі закуски, але і дешевші продукти: оселедець, квашена капуста. На особливу увагу заслуговує солоний огірок. По словах А. П. Чехова, учені двісті років билися над проблемою кращої закуски, але нічого кращого за солоний огірок придумати не могли. Сказані з гумором слова, проте, містять значну долю правди: солений огірок - дійсно вдало поєднується з горілкою, будучи при цьому дешевим і поширеним продуктом.
При правильній закусці той, що п'є завжди залишиться володарем над своїм розумом, може повністю контролювати себе, отримувати від вживання горілки лише стимулюючий ефект, а не грубе сп'яніння.
Так, наприклад, не рекомендується вживати горілку до сиру, відварної риби, блюд з баранини. Погано поєднується горілка з холодними і гарячими ковбасними виробами, для яких більш відповідають інші напої. Наприклад пиво чи вино.
Категорія: Цікаві статті | Додав: sprite (02.02.2009)
| Автор: Мотельницький Петро
Переглядів: 968
| Рейтинг: |
|
Всего комментариев: 0
Добавлять Коментарі могут только зарегистрированные пользователи. [ Регистрация | Вход ]
Форма входу
Інформація
Вітаю Вас Гість
Для більших можливостей просимо Зареєструватися