Розважальний портал Неділя, 05.05.2024, 21:26

Приветствую Вас Гість | RSS
Головна | Регистрация | Вход
Меню сайта


Розділи новин

Спорт [106]
А ви ще не знаєте?.. [150]
Комп'ютери [3]
Новинки [12]
Ігри [151]
Освіта [22]
Політика [6]
Кіно [18]
Приколи [2]
Обновлення сайту [5]

Гарячі новини


Наш опрос

Скільки раз ви були на цьому сайті?
Всього відповідей: 604

Головна » 2009 » Лютий » 8 » Відпустка за всіма правилами: пам'ятка мандрівниці
< Не забутьте залишити свiй коментар!!!!!!/>
Відпустка за всіма правилами: пам'ятка мандрівниці
16:25
Розмір тексту:
Харчування

Потяг відправляється від перону і пасажири негайно вивантажують з сумок варені яйця, копчені кури, багатоповерхові бутерброди, солодощі. Або того гірше - супи і локшину в концентратах. Після цього починається традиційний бенкет, що завершується не менш традиційною тяжкістю в шлунку. Закуска щільна, продукти різнокаліберні. При чому дещо встигло протягом дня зіпсуватися. У зв'язку з цим варто нагадати про умови їх зберігання. Напівкопчена ковбаса, риба, курка без холодильника можуть безболісно знаходитися протягом трьох годин. Зварені накруто яйця протримаються добу, якщо на шкаралупі немає тріщин. Нарізка у вакуумній упаковці псується в спеку досить швидко. Рибні і м'ясні консерви
краще з собою не брати: вони можуть виявитися не дуже доброякісними. Зате хороші в дорозі овочеві і фруктові пюре в скляних баночках, соки в маленьких упаковках, печиво, чіпси, горіхи, чорнослив. Все це є безпечним. Не дуже ситно, але з голоду не помрете і захистите себе від небажаних явищ.

Втім, чи не краще, відправляючись в шлях-дорогу, влаштувати собі невелику розвантажувальну дієту? Захопіть з собою яблука, груші, банани, огірки з помідорами, житні хлібці, нежирну шинку, сухофрукти, йогурт або кефір в зручних пляшках. З цукерок краще льодяники або м'ятні цукерочки.

І зовсім не обов'язково постійно що-небудь жувати тільки тому, що нічого робити. Їжте часто, але помалу.

Не забудьте мінеральну воду без газу. Вона стане в нагоді не тільки для пиття, але і тоді, коли ви умиватиметеся і чиститимете зуби. Адже вода в потягах, як правило, поганої якості і може викликати подразнення шкіри і слизової.

Щеплення - це важливо

Як давно ви робили щеплення? Перевірте це мінімум за чотири тижні до початку відпустки. Незалежно від вашого (не) бажання, від «Немає часу!» і інших перешкод, щеплення від правця, дифтериту, дитячого поліомієліту, гепатиту повинні бути зроблені обов'язково.

Хворіти погано, а за кордоном - удвічі

Якщо ви плануєте провести свою відпустку за кордоном, радимо вам укласти договір про страхування на випадок хвороби (тьху-тьху-тьху, щоб не наврочити!). Як відомо, медичне обслуговування в багатьох країнах платне і коштує зовсім не дешево. Тому, щоб уникнути багатьох неприємностей, наполегливо рекомендуємо обзавестися медичною страховкою.

Перша допомога

Всі автомобілісти завжди мають при собі аптечку, в якій знайдеться і пластир, і бинт, і пинцет... Такий мінімальний набір повинен бути у будь-якого відпускника, мандруючого будь-яким способом: пішки, на велосипеді, залізницею... Якщо у вас залишиться зайве місце в чемодані, неодмінно візьміть ще і дезинфікуючі засоби в аерозольній упаковці і термометр.

Сподіваємося, що ліки вам все-таки не знадобляться, але краще підстрахуватися. У стандартний набір входять:

- шлункові засоби;
- жарознижуючі;
- засоби від простуди;
- болезаспокійливі препарати;
- про всяк випадок - препарати проти алергії;
- засоби від укачування (краще натуральні);
- можуть стати в нагоді і протигерпетичні мазі.

Якщо у вас або членів вашої компанії є якісь специфічні захворювання, то обов'язково захопіть з собою індивідуальні засоби.

Не забудьте захопити активоване вугілля в пігулках або порошку: труднощі з травленням можуть виникнути скрізь.

Правильним буде узяти з собою хороший сонцезахисний засіб і що-небудь від укусів комах.

Панночкам варто поклопотатися про «аварійний» запас тампонів або прокладок. Буває, «критичні дні» в найближчому досяжному майбутньому не передбачаються, але зміна клімату і хвилювання, пов'язані з подорожжю, можуть їх спровокувати.
Якщо носите окуляри, не забудьте запасну пару.

На сонці

Немало курортників, що дорвалися до сонячних ванн, потім жорстоко страждають. Всі знають, що засмагати потрібно акуратно, дотримуючи міру. Але на практиці корисні знання вмить випаровуються з голови. Сонце ласкаве, море казкове, життя прекрасне і дивовижне. І ось вже під кінець першого дня пляжної ейфорії цілком реально опинитися в ліжку з обпеченою шкірою, пухирями, ознобом, лихоманкою, нудотою.

Теплові удари вимагають медичної допомоги. В окремих випадках навіть припускають госпіталізацію. Якщо ж все не так серйозно, то допоможіть своєму бідному тілу так: прикладайте до обпалених місць холодні компреси і приймайте прохолодний душ; пийте більше рідини; у жодному випадку не проколюйте пухирі, відкриваючи дорогу інфекціям.

Щоб запобігти сонячним опікам, слід обмежити своє перебування під прямими сонячними променями. Небажаний час - з 10 ранку до 3 годин дня. Тому ще перед поїздкою найбільш пильну увагу приділіть придбанню сонцезахисних кремів різного рівня захисту. Їх, звичайно, можна придбати і в готелі, але обійдуться вони куди дорожче. Чим більше значення SPF (sun protective factor), тим вищий ступінь захисту. Білошкірим любителем інсоляції з особливо чутливим шкірним покривом краще використовувати засоби з SPF 15-20. Смуглолицим достатньо 8-12. Бережіть обличчя. До речі, жаданий загар на немолодих лицях тільки підкреслює зморшки.

Косметичку заповніть парфумерією без спиртних добавок, які влітку радикально сушать шкіру. У жодному випадку не нехтуйте світлими головними уборами. І не виходите з приміщення в яскравий полудень без сонцезахисних окулярів зі склом хорошої якості. Як мінімум, запобіжіть появі численних дрібних зморшок біля очей.

Як максимум - не допустіть куди грізніших наслідків невмілого поводження з сонцем. Якщо вас почало турбувати «відчуття піску» в очах, відвідайте офтальмолога: не виключено, що пошкоджена рогівка.

Поганий сувенір

Ним може стати хвороба, «привезена» вами з відпустки. Сьогодні це, як правило, не тропічні хвороби, типу лихоманки, а віруси і паразити, від яких організм не захищений. Вони можуть спричинити масу клопоту і виявитися лише удома. Тому, якщо ви після дальніх мандрів стали відчувати себе розбитою, втомленою, хворою, негайно зверніться до лікаря!

Валютний курс

Ви, звичайно, вже відклали в гаманець/шкарпетки/косметичку/потайну кишеню (потрібне підкреслити, не дістає - вписати) пачку купюр? Ну, щоб в кафе посидіти, на екскурсію сходити... Проте, не забудьте залишити так званий Ен Зе (недоторканний запас). Тому що навіть найобережніші мандрівники потрапляють в неприємні історії: втрачають багаж, бувають обкраденими та ін.

Так, неприємності відпускників (особливо недбайливих) чекають на кожному кроці. Хоч не їздь нікуди! Втім, не потрібно впадати в крайності! Як мовиться, попереджений - означає озброєний. Озбройтеся елементарними корисними відомостями. Це саме цінне в дорожньому багажі.

Категорія: Освіта |null Переглядів: 1008 | Додав: asket | Рейтинг: | Рейтинг 3.0 |
Всего комментариев: 1
null



IP адрес : 83.149.21.116
02.03.2009
1. Сонце [Материал]
А как думает автор, американцы были все же на луне?